Filmy konserwatysta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konserwatysta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gorący temat

6,2
5,6
Historia opowiadająca o aferze z udziałem Rogera Ailesa, byłego szefa stacji FOX News. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi w rynku medialnym, który na kilka lat przed śmiercią został oskarżony przez Gretchen Carlson o molestowanie seksualne.
Akcja serialu rozpoczyna się w chwili, gdy w Anglii kończy się okres edwardiańskiej stabilizacji i rozpoczynają się lata, które stoją pod znakiem chaosu i zniszczenia. Angielski arystokrata Christopher Tietjens poślubia piękną, lecz pozbawioną ciepłych uczuć damę z towarzystwa. Niedługo potem Lady Sylwia zachodzi w ciążę. Nie wiadomo jednak, czy ojcem nienarodzonego dziecka jest jej mąż. Christopher chce być lojalny wobec żony, która nie jest mu wierna. Jego życie gwałtownie zmienia się, gdy pewnego dnia poznaje Valentine Wannop, młodą i odważną sufrażystkę. Po wybuchu wojny akcja serialu przenosi się z londyńskich salonów do okopów i pól bitewnych we Francji.
Christian (Wes Ramsey), dwudziestoletni kelner, żyjący beztrosko i przyjemnie od imprezy do imprezy, przypadkiem zamieszkuje po sąsiedzku z Aaronem (Steve Sandvoss), spokojnym, dobrze wychowanym 19 - letnim mormonem, który pierwszy raz opuścił na dłużej swoje miasteczko. Przyjechawszy do Los Angeles z misją głoszenia wiary pukając od drzwi do drzwi. Nie wiedząc nic o preferencjach Aarona, Christian zakłada się z przyjaciółmi, że go "zaliczy", czego dowodem mają być majtki młodego mormona. Intryga zamienia się jednak w uczucie, którego żaden z nich się nie spodziewał. Aaron zostaje skonfrontowany z własną tłumioną seksualnością, a Christian ze swoją powierzchownością.


Bohaterka filmu, pastor Becky Fisher należy do społeczności Ewangelików. Całą energię wkłada w organizowanie obozów wyznaniowych dla dzieci - „Kids on Fire”. Ewangelicy wkładają wiele starań w stworzenie „Armii Boga”, której „żołnierzy” rekrutuje się wśród najmłodszych Amerykanów. Dzieci są bowiem najbardziej podatne na indoktrynację. Becky Fisher ma na tym polu wielkie zasługi. Kamera z bliska rejestruje najbardziej emocjonujące momenty działania charyzmatycznej pastor. Gdy doprowadza podopiecznych do duchowej ekstazy i histerycznych drgawek, sprawia, że mówią językami i płaczą poruszeni obecnością Ducha Świętego ma się wrażenie wkraczania w czyjąś intymność. Jednak kościół ewangelicki ma to do siebie, że tam eksponuje się emocje a chwalić Boga można na wiele sposobów. Podczas jednego z występów członkowie „Kids on fire” w kamuflażach, uzbrojeni w kije, tańczą wojenne tańce w rytm chrześcijańskiego heavy – metalu. To wszystko za przyzwoleniem rodziców, którzy często, zamiast posyłać dzieci do szkoły, uczą je w domu. Ewolucjonizm zastępują teorią stworzenia. Choć Becky proces indoktrynacji ma doskonale zaplanowany, czasem pojawiają się zabawne niekonsekwencje. Fisher przestrzega przed Harrym Potterem jako wrogiem Boga, lecz stworzenie człowieka inscenizuje już za pomocą Barbie i Kena.

Dom dusz

7,4
Severo Del Valle, liczący się w Chile polityk, ma żonę i dwie piękne córki. Za starszą Rosą przepadają wszyscy chłopcy z sąsiedztwa. Młodsza, Clara, obdarzona jest niezwykłą siłą psychiczną - ma dar przewidywania zdarzeń. Pewnego wieczoru, Rosa wypija butelkę trucizny, którą zamachowiec przygotował dla jej ojca. Dziewczyna natychmiast umiera. Jej młodsza siostra na wiele lat zamyka się w milczeniu.
Luca i jego przyjaciel Gustav są ze sobą od ośmiu lat. Mieszkają we Włoszech. „Nagle, zeszłej zimy” włoska centrolewicowa koalicja zaproponowała wprowadzenie nowych przepisów dotyczących rejestracji związków homoseksualnych. Wywołało to ogólnokrajową debatę. Spowodowało też wzrost aktów przemocy wobec gejów. Gustav i jego partner postanowili z kamerą w ręku wyruszyć w podróż przez kraj. Film dokumentuje przeżycia z podróży, rozmowy z przechodniami, wywiady z przedstawicielami organizacji religijnych oraz konserwatywnymi i liberalnymi politykami. Pokazuje też jak początkowo ironiczne podejście autorów powoli ustępuje narastającemu niepokojowi.

Stranded

0,0
Oto koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W Australii w konserwatywnym stanie Queensland za sprawą zespołu The Saints pojawia się muzyka punkrockowa.
Suzanne Verrier (Gaby Morlay), tancerka w Operze Paryskiej, jest kochanką starszego arystokraty i polityka. Zaczyna jednak romans z Jacquesem (Albert Préjean), elektrykiem o lewicowych poglądach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…